Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Průmyslová škola - Spolupráce s podniky


mspakt

Dlouhodobě spolupracujeme s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti, který nám pomáhá rozvíjet a prohlubovat spolupráci se zaměstnavateli, usnadňuje nám orientaci na lokálním trhu práce.

Jsme partneři v projektu "Ověřování významných prvků duálního vzdělávání v Moravskoslezském kraji" nebo aktuálně v projektu "Mapování budoucích kompetencí jako součást systémových opatření pro vymezení požadavků trhu práce“, zkráceně „Kompetence 4.0“
Bližší popis naleznete např. zde.

 

siemens

Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Odštěpný závod Elektromotory Frenštát patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů. Hlavními zákazníky jsou výrobci čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení. 

Spolupráce se datuje již od doby vzniku průmyslové školy a ve stejné době založeného samostatného podniku s tehdejším názvem MEZ Frenštát. Je to tedy přibližně 70 let vzájemně prospěšného sociálního partnerství. Firma nám zajišťuje praxi žáků a podílí se na materiálním vybavení specializovaných pracovišť. Exkurze do provozů, na testovací pracoviště a zkušebny doplňuje výuku praktickými poznatky z výroby. Škola dlouhodobě poskytuje kvalifikované absolventy pro široké spektrum pracovních pozic, od provozních operátorů až po management.

 

onsemi

ON Semiconductor Czech Republic, s. r. o.

Společnost ON Semiconductor nabízí ucelené portfolio polovodičových součástek a řešení, která mají široké využití v automobilovém průmyslu, komunikačních technologiích, počítačové technice, spotřební elektronice, průmyslové technice, LED osvětlení, lékařské elektronice, vojenství a letectví i v aplikacích pro napájení.

S firmou spolupracujeme při organizaci tematických exkurzí do SCG Czech Design centra a do výroby čipů v Rožnově pod Radhoštěm. Společnost nám poskytuje elektronické stavebnice formou dodání součástek a plošných spojů, na kterých se žáci učí pájet a oživovat elektronické obvody v předmětu praxe. 

 

brose-logo 

Brose CZ spol. s r.o.

V České republice společnost působí od roku 2003 v Kopřivnici a v Rožnově pod Radhoštěm. S přibližně 3 500 zaměstnanci ve výrobě, vývoji a administrativě je Brose CZ v současné době největším výrobním závodem skupiny Brose. Společnost vyrábí a vyvíjí automobilové komponenty pro nejznámější automobilové značky.

Škola spolupracuje s firmou při pilotním ověřování duálního vzdělávání v odborné přípravě žáků oboru elektrikář. Přímo v podniku probíhá podstatná část odborného výcviku žáků, k tomu firma poskytuje podnikové stipendium.

 

oez

OEZ s.r.o.

Společnost OEZ z Letohradu působí na elektrotechnickém trhu více než sedmdesát let a od roku 2007 je součástí skupiny Siemens. Výrobní sortiment obsahuje celou škálu elektrických přístrojů a zařízení, které se používají v instalacích občanské výstavby, administrativních budovách a průmyslu. Jsou to především jističe, chrániče, přepěťové ochrany, spínací přístroje, odpínače, odpojovače, pojistky, spouštěče motorů, rozvodnicové a rozváděčové skříně, systémy přípojnic apod.

Firma každoročně daruje škole množství přístrojů, které slouží při praktické výuce elektrikářů a elektrotechniků. Dodávka přístrojů OEZ taky pomohla při velké rekonstrukci rozvaděčů v elektrotechnických laboratořích. Společnost nám poskytuje výpočtový program Sichr a zaštiťuje získání certifikátu pro žáky, kteří s daným programem pracují.

  

nxp-logo

NXP Semiconductors Czech Republic, s. r. o.

Společnost NXP Česká republika se zabývá problematikou řízení motorů, výkonovou elektronikou, vývojem embedded softwaru, automobilových a bezpečnostních systémů či propojitelnosti systémů. Inženýři v rožnovském centru implementují klíčové technologie pro digitální řízení elektromotorů na NXP mikrokontrolérech a signálových procesorech, vyvíjí řady nových řídicích algoritmů. Takto vznikla technická řešení nejrůznějších elektronických zařízení, která denně užíváme, jako jsou pračky, ledničky, myčky nádobí, ovládání polohy zrcátek, oken či sedadel, elektronické posilovače řízení a brzdy v autech, klimatizace apod.

Firemní vývojáři nám pomáhají v popularizaci elektroniky mezi žáky, motivují je ke snaze získat ve škole co nejvíce odborných kompetencí a ukazují jim cestu k lukrativní pracovní kariéře. Pro žáky i učitele jsou uspořádávány odborné exkurze ve vývojovém centru v Rožnově pod Radhoštěm a workshopy ve škole.

 

elko-ep

ELKO EP s.r.o.

Společnost ELKO EP je jedním z předních evropských hráčů v oblasti domovní a průmyslové elektroinstalace. Od roku 2007 se společnost vyvíjí a vyrábí svůj vlastní systém inteligentní elektroinstalace iNELS s názvem Smart Home & Building Solutions.

Firma škole dodává se slevou nebo zdarma elektronické přístroje, poskytuje odborné konzultace v oblasti inteligentních instalací, zaštiťuje získání certifikátů pro žáky, kteří pracují v systému iNELS BUS. Žáci pravidelně jezdí na odborné exkurze do závodu v Holešově.

 

 

 

continental

Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Závod ve Frenštátě pod Radhoštěm patří mezi největší lokality společnosti Continental v České republice. Vyrábějí se zde elektronické řídicí, ovládací a kontrolní komponenty, senzory a pneumatické moduly sedadel pro automobilový průmysl. Mezi zákazníky firmy patří automobilky Ford, Daimler, VW, BMW, Volvo, GM, Škoda, Audi, John Deere, PSA, Hyundai a mnoho dalších.

Firma nám dle potřeby zajišťuje praxi žáků a podílí se na materiálním vybavení specializovaných pracovišť. Exkurze do provozů, na testovací a kontrolní pracoviště doplňuje výuku praktickými poznatky z výroby. Škola dlouhodobě poskytuje kvalifikované absolventy pro široké spektrum pracovních pozic, od provozních operátorů až po management.