Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Vytvoření moderního prostředí pro výuku na střední odborné škole


Cíl projektu

Vytvoření moderního prostředí pro výuku, které by plně vyhovovalo výukovým potřebám žáků i pedagogů a byla zajištěna maximální efektivita a kvalita vzdělávání. Celkové náklady projektu dosahují částky 5 077 818 Kč, z toho 4 696 981,50 Kč (92,5 %) bude hrazeno ze zdrojů ERDF. Projekt je investiční. 

Období realizace 5/2009 – 9/2010

 

První etapa projektu

 Modernizace 9 kmenových tříd školy. Modernizace představuje vybavení 9 tříd prezenční technikou – dataprojektorem a ozvučením. Součástí je rekonstrukce počítačové sítě a připojení modernizovaných tříd do sítě internet. Vyučující získají k přípravě 9 notebooků.

Období realizace etapy: srpen – září 2009

Rozpočet etapy: 1 160 000 Kč

 

Druhá etapa projektu

V rámci druhé etapy se revitalizací stávajících prostor vytvoří dvě nové moderní učebny výpočetní techniky. Každá učebna bude vybavena sedmnácti moderními výkonnými počítačovými stanicemi s širokoúhlým LCD monitorem a interaktivní tabulí. Všechny počítače budou připojeny k internetu, jednotlivé učebny budou připojeny optickým kabelem. Pro vyučující budou nakoupeny dva kusy notebooků a dataprojektorů. Součásti této etapy je i pořízení nového výkonného školního serveru a řídícího routeru.

Období realizace etapy: listopad 2009 – duben 2010

Rozpočet etapy: 2 757 000 Kč 

 

Třetí etapa projektu:

Modernizace devíti kmenových tříd školy. Modernizace představuje vybavení zbylých 9 tříd prezenční technikou – dataprojektorem a ozvučením. Součástí je i rekonstrukce počítačové sítě a připojení modernizovaných tříd do sítě internet. Vyučující získají k přípravě 9 notebooků. V rámci třetí etapy bude vybudování bezdrátová sít s pokrytím všech tříd školy.

Období realizace etapy: květen – srpen 2010

Rozpočet etapy: 1 160 000 Kč 

opvk-hor-zakladni-logolink-rgb-cz