Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Zahraniční jazyková exkurze - Německo

Ve dnech 24. 10. – 30. 10. 2015 využilo 20 vybraných žáků Gymnázia a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm příležitosti zúčastnit se exkurze do Berlína, jejíž součástí byla i výuka německého jazyka (fotogalerie).

Cestu do Německa jsme strávili v autobuse a ráno jsme byli v Berlíně. Prohlídku jsme započali poblíž Televizní věže a pokračovali kolem Rudé radnice, Německého dómu, Humboldtovy univerzity až k Check Point Charlie se zbytkem berlínské zdi a následně k expozici Topographie des Terrors. Poté nás čekala návštěva Říšského sněmu a jeho skleněné kupole a procházka kolem Braniborské brány až k Židovskému památníku, což byla zároveň poslední památka navštívená tento den.

Následné tři dny jsme vždy dopoledne strávili výukou němčiny, abychom si zdokonalili své jazykově schopnosti a hlavně si zkusili komunikaci s rodilým mluvčím. Navzdory počátečním obavám jsme si s učitelem skvěle rozuměli a tato zkušenost pro nás byla velmi přínosná. Odpoledne jsme pak podnikali výlety do Berlína a okolí. Navštívili jsme zámky Charlottenburg a Sanssouci s překrásnými parky, Muzeum Luftwaffe v Gatowě, Olympijský stadion, Postupim a také Pergamské muzeum.

Poslední den nás dopoledne čekala prohlídka kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche a bulváru Kurfürstendamm, načež jsme se s Berlínem rozloučili a vydali se na zpáteční cestu. V podvečer jsme se ještě zastavili v Drážďanech a prohlédli si jejich historické centrum. Pak už nás čekala jen noční cesta domů.

Mgr. Jindřiška Slováková

Eliška Červenková (VII.A)