Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Výsledky našich studentů na 42. celostátní přehlídce SOČ

V červnu 2020 se uzavřel 42. ročník Středoškolské odborné činnosti (SOČ), vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a organizované v gesci Národního pedagogického institutu České republiky. Ve dnech 13. až 14. června 2020 se uskutečnila celostátní přehlídka SOČ, která stejně jako většina předcházejících postupových kol probíhala letos netradičně s využitím informačních technologií. Krajských kol se účastnilo téměř 900 autorů odborných prací SOČ a do finále postoupilo v 18 soutěžních oborech 274 soutěžních prací od 294 autorů. Účastníci soutěže vytvořili videa s obhajobou svých prací, zveřejněná na YouTube, která měla tisíce zhlédnutí.

Naši školu reprezentovala Martina Hanusová, studentka SPŠEI ze třídy T1A, v oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace, kde se svou prací s názvem Měření rizikových vlastností lithiových akumulátorů obsadila skvělé 2. místo a získala řadu ocenění.

Velmi dobrého výsledku dosáhl Jiří Adamec, student gymnázia ze třídy VII. A, který se umístil se svou prací - Politika v ČR v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory na 14. místě. Oběma soutěžícím blahopřejeme a věříme, že i v příštím roce budou stejně úspěšní.